Papryka Ostra 250g Piątnica

Skład:

papryka czerwona ostra mielona

 

Kraj pochodzenia:

Hiszpania

4.90 PLN
Cena w punktach: 49 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

Papryka, podobnie jak ziemniaki, należy do rodziny psiankowatych. Istnieje wiele jej odmian, różniących się wielkością, kolorem, kształtem oraz smakiem. Podstawowa przyprawa używana w kuchni meksykańskiej, węgierskiej, indyjskiej. 

Papryka nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.

Opakowanie:

Papryka ostra zapakowana jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Podobnie jak paprykę chilli, ostrą paprykę stosuje się do ostrych, pikantnych potraw kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, węgierskiej oraz indyjskiej. Stosuje się ją do wszelkiego rodzaju potraw w celu zaostrzenia smaku: gulaszów, potraw mięsnych i warzywnych, zup, ostrych sosów, sałatek, jaj, serów. Jest składnikiem wielu mieszanek przyprawowych.

Działanie:

  • Reguluje przemianę materii, dostarcza soli mineralnych (głównie potasu i wapnia) oraz witamin (szczególnie C i beta-karotenu).

  • Zawiera także flawonoidy, które zwalczają wolne rodniki, zapobiegając rakowi i chorobom układu krążenia.

  • Papryka pomaga obniżyć ciśnienie krwi, poprawia również odporność.

  • Warzywo to nie tylko ma szereg właściwości zdrowotnych, ale przez niektórych uważane jest za afrodyzjak.   

  • Jako środek leczniczy papryka stosowana jest jest głównie zewnętrznie, gdyż zawarta w niej kapsantyna podrażnia skórę, powodując jej lokalne przekrwienie, a w ostatecznym efekcie koi bóle reumatyczne, mięśniowe i nerwobóle.