Oszczędzasz 10%

Rodzynki sultańskie 500g - Piątnica

Skład:

rodzynki ciemne typ Malayer, olej roślinny, substancja konserwująca(dwutlenek siarki)

Kraj pochodzenia:

Iran, Turcja

Sugerowana cena sprzedaży: 6.90 PLN
6.20 PLN
Oszczędzasz: 0.70 PLN (10%)
Cena w punktach: 62 punkty
Punkty bonusowe: 2 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Rodzynki to suszone winogrona (bez pestkowe).Winorośl - w starożytności uważana za roślinę świętą - dotarła do państw obszaru Morza Śródziemnego z Azji mniejszej, gdzie uprawiano ją od około V tysiąclecia p.n.e. Rodzynki, dotarły do Europy dopiero w XI wieku, wraz z wyprawami krzyżowymi. Nazwa Malayer’ określa region, z którego pochodzi rodzynka.

Opakowanie:

Rodzynki zapakowane są w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Rodzynki to doskonała przekąska. Rodzynki mogą być spożywane surowe lub używane do przygotowywania potraw. To przede wszystkie idealny dodatek do ciast, lodów, deserów, sałatek, surówek, mięs i sosów.

Rodzynki Melelayer są drobniejsze od Jumbo przez co lepiej sprawdzają się przy pieczeniu np. serników, gdyż nie osiadają tak szybko na spód ciasta i nie "wypadają" z niego podczas krojenia.

Świeże i mięsiste rodzynki Melelayer w sałatce owocowej nie zdominują jej smakowo a jedynie podkreślą wartości smakowe innych składników.  


 

Wartości odżywcze w 100g

 

Wartość energetyczna w 100 g:

285,00 kcal

Białko w 100 g:

2,30 g

Węglowodany w 100 g:

64,60 g

Tłuszcz w 100 g:

0,50 g