Cukier Brzozowy Fiński Ksylitol Piątnica

12.50 PLN
Cena w punktach: 125 punkt
Punkty bonusowe: 3 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Ksylitol zwany cukrem brzozowym jest to cukier pochodzenia naturalnego pozyskiwany z brzozy.
Jest tak samo słodki jak zwykły cukier a zawiera o 40% kalorii mniej. 

W postaci naturalnej Ksylitol występuje powszechnie, lecz w niewielkich ilościach. Można go znaleźć m.in. w owocach, jagodach, grzybach, warzywach, twardym drewnie (szczególnie brzozowym - Finowie nazywają go stąd "brzozowym cukrem") i kolbach kukurydzy.

Naukowcy fińscy zalecają spożywanie do 40g (około 10 łyżeczek) ksylitolu dziennie.

Skład: 100% - ksylitol

Kraj pochodzenia : Finladnia

 

Zastosowanie:

Ksylitol stosuje się dokładnie w taki sam sposób jak zwykły cukier. Zakres temperatur w jakich można stosować ksylitol jest szeroki - gotowanie, pieczenie, mrożenie. Tak więc używając ksylitolu możemy piec ciasta, ciasteczka, robić desery, lody itp.

Uwaga:

Ze względu na to, że organizm musi się przyzwyczaić do wytwarzania większej ilości enzymu trawiącego ksylitol należy stopniowo zwiększać dawkę dobową Ksylitolu (najlepiej zaczynać od ˝ łyżeczki do herbaty).

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Z tego powodu Ksylitolu najlepiej nie podawać dzieciom do 3-go roku życia (lub w bardzo małych ilościach). Naukowcy fińscy zalecają spożywanie do 40g (około 10 łyżeczek) ksylitolu dziennie.

 

Opakowanie:

Produkt zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym, oznaczone etykietą z nazwą i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.