Quinoa Komosa Ryżowa Piątnica

4.80 PLN
Cena w punktach: 48 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:
Komosa ryżowa (quinoa) posiada wyjątkowe właściwości zdrowotne i odżywczeQuinoa jest bogatym źródłem pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, a także wielu witamin i składników mineralnych. Ma także właściwości antyoksydacyjne oraz potencjalne działanie antynowotworowe.Quinoa może być alternatywą dla białka pochodzenia zwierzęcego i znaleźć się w diecie wegetarian, a także osób, które ze względów zdrowotnych muszą ograniczyć spożycie bogatego w niezdrowe nasycone kwasy tłuszczowe mięsa.
Działanie:
*regularne spożywanie komosy obniża ryzyko zachorowania na choroby układu wieńcowego i cukrzycę.
*Jest idealnym posiłkiem dla karmiących matek (wspomaga wytwarzanie pokarmu)
*posiada właściwości ogrzewające i wzmacniające
Sposób spożywania:
Quinoa ma lekko słodkawy smak, w związku z tym nadaje się zarówno do przygotowywania dań głównych, jak i deserów. Komosa ryżowa może zastąpić ryż, kasze czy ziemniaki i makarony. Może być również składnikiem zup, gulaszu czy sałatek. Komosę ryżową można wykorzystać również do wypieku ciasteczek lub innych łakoci. Z kolei prażone ziarna można dodać np. do jogurtu.
Opakowanie:
Produkt zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym, oznaczone etykietą z nazwą i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

 

Kraj pochodzenia: Peru