Cebula Suszona Płatek 300g Piątnica

Duże wygodne opakowanie
9.99 PLN
Cena w punktach: 100 punkt
Punkty bonusowe: 2 punkty
722-1
W magazynie
+
Charakterystyka:
Cebula jest jedną z najstarszych roślin warzywnych uprawianych przez człowieka. Znana jest od ponad 5000 lat. Pochodzi prawdopodobnie z Azji Środkowej. Stamtąd trafiła do Chin, w rejony państw Bliskiego Wschodu oraz Morza Śródziemnego. W Europie znalazła się dzięki rzymskim legionom. Jadalną część tej rośliny stanowi zarówno podziemna, pokryta łuską cebula oraz nadziemna część - szczypior. Poszczególne odmiany cebuli różnią się od siebie kształtem i barwą.
 
Opakowanie:
Cebula w płatkach zapakowana jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.
 
Zastosowanie:
Płatki suszonej cebuli to przyprawa łatwa i praktyczna w użyciu. Doskonale zastępuje świeżą cebulę, kiedy nie masz ochoty na łzy. Ma głęboki smak i bardzo przyjemny zapach - w odróżnieniu od zwykłej cebuli jest dużo łagodniejszy, bez straty smaku. To bardzo wydajna przyprawa - po namoczeniu z 50 gram suszu otrzymuje się około 20 dag cebuli gotowej do smażenia lub gotowania. Cebula w płatkach to idealny dodatek do macerowania i pieczenia mięs,jest świetna jako posypka do kanapek,doskonała w połączeniach z pomidorami idealna do sosów. 
 
Kraj pochodzenia:
Indie