Charakterystyka:
Bigos - tradycyjna potrawa kuchni polskiej. Istnieje wiele sposobów przygotowywania bigosu i jego odmian. Wszystkie opierają się na tych samych, zasadniczych składnikach, różniąc się jedynie niektórymi dodatkami i kolejnością ich dodawania. Podstawowymi składnikami bigosu staropolskiego jest drobno szatkowana kapusta kiszona, kapusta świeża (niekiedy używa się tylko kiszonej), różne gatunki mięsa i wędlin, suszone grzyby, suszone śliwki, cebula i przyprawy.
Całość należy dusić możliwie długo (im dłużej, tym lepiej), najlepiej kilka dni. W czasie duszenia można podlewać wytrawnym czerwonym winem, co bardzo podnosi smak bigosu.
Idealnym dopełnieniem bigosu będzie specjalna kompozycja ziół, przypraw i suszonych warzyw. Przyprawa do bigosu wzbogaca walory smakowe i zapachowe tej potrawy oraz innych dań z kapusty. To tradycyjna mieszanka ziół, przypraw i suszonych warzyw.
Opakowanie:
Produkt zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.
Zastosowanie:
Kluczem do przygotowania wybornego bigosu są umiejętnie dobrane przyprawy. Stosując mieszankę przyprawową do bigosu nie musimy martwić się o zakup wszystkich pożądanych przypraw. W jednej mieszance mamy wszystkie niezbędne do bigosu przyprawy, skomponowane w idealnych proporcjach. Mieszankę przypraw do bigosu stosować możemy także do innych dań z kapusty, na przykład farszu do pierogów z kapustą i grzybami lub tradycyjnej kapusty z grochem. Najlepiej dodawać ją w połowie gotowania potrawy.
Kraj pochodzenia: Polska