Tymianek 50g Piątnica

Skład:

Tymianek

Ilość:

50g

Kraj pochodzenia:

Polska

1.70 PLN
Cena w punktach: 17 punkt
W magazynie
+
Nasz rabat ilościowy:
Ilość 5+ 10+
Cena 1.67 PLN 1.63 PLN

Charakterystyka:

Swoistym aromatem i intensywnym smakiem charakteryzują się zarówno świeże, jak i suszone zielone części tymianku. Jest to przyprawa charakterystyczna dla kuchni francuskiej i włoskiej. Tymianek nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt. Tymianek znano już w starożytności. Egipcjanie stosowali go do kadzideł i mumifikacji zwłok. Samarytanie używali go jako środka bakteriobójczego na 3000 lat p.n.e. Aktualnie stosuje się tymianek jako przyprawę, zwłaszcza w kuchni francuskiej. Ma silny aromat. Słowo "tymianek" pochodzi od greckiego thymon, co oznacza "odważny". Podobno jest lekiem na nieśmiałość.

 Opakowanie:

Ziele angielske zapakowana jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Tymianek dodaje się do ziemniaków, wątróbki, bigosu, grzybów, mielonego mięsa. Poprawia smak pizzy, sałatki, ostrych sosów oraz potraw z roślin strączkowych (fasola, groch). Do zup, sosów, ziemniaków, warzyw, do dziczyzny, wołowiny, baraniny, drobiu, ryb, grzybów i serów. Tymianek usuwa przykry zapach ryb. Jest wykorzystywany w produkcji win i likierów.

Działanie:

  • Posiada duże znaczenie jako środek o właściwościach antybiotycznych w przemyśle parafarmaceutyków i środków kosmetycznych.

  • Olejek tymiankowy ma działanie bakterio i grzybobójcze, głównie dzięki zawartości tymolu oraz wykrztuśne.

  • Używa się go przy kaszlu, dolegliwościach gardła, a także do poprawiania apetytu.

  • Zawarte w liściach substancje wykazują również działanie przeciwutleniające.

  • Tymianek pomaga osobom, chorującym na astmę, wzmacnia układ nerwowy, wspomaga proces trawienia i łagodzi biegunkę.

  • Tymianku nie powinny stosować osoby, mające problem z sercem i kobiety w ciąży.