Rozmaryn 25g Piątnica

Skład:

Rozmaryn 

Ilość:

25g

Kraj pochodzenia:

Polska, Egipt, Maroko

1.20 PLN
Cena w punktach: 12 punkt
W magazynie
+
Nasz rabat ilościowy:
Ilość 5+ 10+
Cena 1.18 PLN 1.15 PLN

Charakterystyka:

Rozmaryn znany był już Egipcjanom, Grekom i Rzymianom. Swoistym aromatem charakteryzują się zarówno liście, jak i kwiaty rozmarynu. Ich smak jest orzeźwiający, gorzkawo-korzenny, nieco cierpki, a nawet piekący. Dość rzadko stosuje się rozmaryn jako przyprawę samoistną, o wiele częściej jest on ważnym składnikiem mieszanek przyprawowych, zwłaszcza w kompozycjach z majerankiem i cząbrem.

Opakowanie:

Rozmaryn zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Smak i aromat rozmarynu dobrze harmonizuje z niektórymi potrawami mięsnymi (baranina, dziczyzna) i rybami. Stosowany jest również do aromatyzowania likierów, wódek żołądkowych oraz do aromatyzowania win ziołowo - miodowych, a nawet piwa. Rozmaryn poprawia smak zup jarzynowych, ciemnych sosów, smażonych ziemniaków i pizzy.

Szczególnie dobrze komponuje się z czosnkiem i grzybami duszonymi w winie. Wchodzi w skład ziół prowansalskich, nadaje charakterystyczny zapach marynatom octowym i olejowym. Rozmaryn nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.

Działanie:

  • Rozmaryn działa moczopędnie, żółciopędnie, rozkurczowo i dezynfekująco.

  • Napar z liści i kwiatu rozmarynu, ma właściwości rozkurczające na mięśnie gładkie w obrębie dróg moczowych, przewodu pokarmowego i obwodowych naczyń krwionośnych, zwłaszcza w nogach u osób starszych, stosowany jest wewnętrznie w skurczach jelit, przewodów żółciowych i moczowych, w zaburzeniach krążenia obwodowego, głównie u osób starszych, łącznie ze zmianami starczymi serca.

  • Napar tego ziela stosowany jest także pomocniczo przy kamicy żółciowej.

  • Pobudza też apetyt i reguluje trawienie.