Pieprz Czarny Ziarno 50g Piątnica

Skład:

pieprz czarny ziarno

Ilość:

50g

Kraj pochodzenia:

Wietnam, Brazylia

2.50 PLN
Cena w punktach: 25 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

Jest to najwyższej jakości pieprz czarny ziarnisty dostępny na rynku. Pieprz jest przyprawą uniwersalną, dodawać go można niemal do wszystkich potraw. Posiada intensywny zapach i smak, podnosi walory smakowe wszelkich dań. Pieprz czarny jest najbardziej ostrym ze wszystkich rodzajów pieprzu, dlatego należy stosować go w ilości umiarkowanej. Pieprz nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.

Opakowanie:

 Pieprz czarny zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Pieprz czarny ziarnisty - jest powszechnie stosowaną przyprawą w kuchni, dodawać go można niemal do wszystkich potraw, np. do zup, marynat, sosów, jajek, mięs, przetworów, rosołu, ryb. Aby wpełni wydobyć smak i aromat pieprzu, dodajemy go na samym początku przyrządzania potrawy. Pieprz cały używa się do zup, bulionów i marynat, natomiast pieprz mielony ma nieograniczone zastosowanie. Posiada intensywny smak i zapach, podnosi walory smakowe wszelkich dań. Grubo tłuczone ziarna idealnie nadają się do przyprawiania steków.

Działanie:

  • pieprz wspomaga trawienie, ukrwienie tkanek,

  • wzmacnia mięśnie,

  • działa dezynfekująco i przeczyszczająco.

  • pomocny w bólach głowy i stawów.

  • wywar z pieprzu używany był dawniej do zbijania gorączki.