Lubczyk Ziele 200g Piątnica

Duże, wygodne opakowanie
9.20 PLN
Cena w punktach: 92 punkty
Punkty bonusowe: 2 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Lubczyk jest rośliną wieloletnią o mocnym korzeniu, pochodząca z Azji południowo-zachodniej. Przyprawę stanowią zarówno świeże jak i wysuszone liście, korzenie, a także owoce. Jednak najlepszy smak dają zielone, w miarę młode części rośliny.

Opakowanie:

Produkt  zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Lubczyk - ze względu na swój specyficzny smak nazywany jest naturalną maggi, szczególnie polecany jest do zup. Może być również wykorzystywany jako dodatek do flaków, masła ziołowego, sałatek, ciemnych sosów, do mięsa drobiowego oraz baraniny. Lubczyk wchodzi w skład mieszanek przyprawowych oraz ziołowych. Powszechnie stosowany jest w produkcji kostek bulionowych i przypraw w płynie. Lubczyk nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.

Działanie:

  • Działa moczopędne, wiatropędne i wykrztuśne.

  • Polecany w chorobach dróg moczowych oraz schorzeniach przebiegających ze zmniejszeniem wydalania moczu.

  • W medycynie ludowej stosowany w nieżytach górnych dróg oddechowych jako środek wykrztuśny, jako lek pobudzający krwawienie miesiączkowe, a także zwiększający pobudliwość seksualną.

  • Napar z suszonych i rozdrobnionych liści lubczyku zapobiega lekkiej niestrawności oraz łagodzi wzdęcia oraz kolkę.

 

Kraj pochodzenia: Polska