Liść Laurowy 35g Piątnica

Duże, wygodne opakowanie
3.10 PLN
Cena w punktach: 31 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

 Przyprawą są wysuszone liście tropikalnego, wiecznie zielonego krzewu o nazwie wawrzyn szlachetny, uprawianego najczęściej w krajach klimatu śródziemnomorskiego. Przyprawowe właściwości Liści laurowych związane są z zawartością olejku eterycznego, garbników i goryczy, które nadają im przyjemny, korzenny zapach i gorzkawy, specyficzny smak.

Opakowanie:

Produkt  zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Poprawiają smak wielu zup (ziemniaczana, grochowa, fasolowa, kapuśniak, żur, flaki) oraz potraw mięsnych, zwłaszcza z dziczyzny i wołowiny. Wzbogacają smakowo sosy, gulasze, drób, galarety, gotowane ryby oraz potrawy z raków i krabów. Liście laurowe są niezastąpionym dodatkiem do marynat warzywnych (ogórki, buraki, kapusta), mięsnych, rybnych i grzybów. Przyprawa ta łagodzi słone potrawy oraz posiada właściwości pobudzające apetyt i ułatwiające trawienie. Liście laurowe stosuje się zazwyczaj w całości, ale mogą być także używane w postaci sproszkowanej.

Działanie:

  • Pomocne przy zaburzeniach ukrwienia, kaszlu, schorzeniach skóry, przy chorobach reumatycznych – do zastosowania zewnętrznego (nacieranie nalewką).

  • Liście odstraszają szkodniki kuchenne (wołki zbożowe, karaluchy). Wystarczy włożyć 3-4 listki pomiędzy artykuły spożywcze.

  • Liście laurowe posiadają właściwości pobudzające apetyt i ułatwiające trawienie.   

 

Kraj pochodzenia: Turcja