Kozieradka Ziarno Piątnica

6.49 PLN
Cena w punktach: 65 punkt
Punkty bonusowe: 2 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Kozieradka to roślina należąca do rodziny bobowatych, a jako przyprawę stosuje się jej nasiona. Charakteryzuje się gorzkawym smakiem oraz korzennym zapachem o jasnobrązowym kolorze.

Opakowanie:

Kozieradka  zapakowana jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą  i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Jako przyprawa kozieradka stosowana jest głównie w kuchni hinduskiej oraz tajlandzkiej. Jej nasion używa się przede wszystkim do przygotowania zalew do marynat, proszku curry, makaronów, żółtego sera, różnego rodzaju zup i sosów, pieczywa i potraw mięsnych. Używana jest również jako dodatek do innych mieszanek ziołowych.

  • Zewnętrznie: nasiona rozdrobnić, wymieszać z wodą na pastę, ogrzać i nanieść na płótno. Tak przygotowane ciepłe okłady (kataplazmy) przykładać na chore miejsca 2-3 razy dziennie;

  • Wewnętrznie: łyżkę nasion zalać szklanką wody, gotować 15 min., przecedzić, odwar pić 2-3 razy dziennie.

Działanie:

  • Nasiona kozieradki wykazują działanie ogólnie wzmacniające organizm, stanowią uzupełnienie diety w łatwo wchłanianie białko i tłuszcze roślinne.

  • Kozieradka ułatwia również przyswajanie węglowodanów, a ponadto wpływa korzystnie na poziom cholesterolu oraz pobudza wydzielanie soku trawiennego i regenerację wszystkich tkanek. 

  • Szczególnie polecana jako zioło wzmacniające dla rekonwalescentów i sportowców.

  • Kozieradka poprawia apetyt oraz przyczynia się do podniesienia naturalnego poziomu testosteronu w organizmie.   

 

Kraj pochodzenia: Indie