Kozieradka Ziarno 1kg słoik Piątnica

Duże, wygodne opakowanie
16.00 PLN
Cena w punktach: 160 punkt
Punkty bonusowe: 4 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka

Kozieradka to roślina należąca do rodziny bobowatych, a jako przyprawę stosuje się jej nasiona. Charakteryzuje się gorzkawym smakiem oraz korzennym zapachem o jasnobrązowym kolorze.

Działanie

• Nasiona kozieradki wykazują działanie ogólnie wzmacniające organizm, stanowią uzupełnienie diety w łatwo wchłanianie białko i tłuszcze roślinne.

• Kozieradka ułatwia również przyswajanie węglowodanów, a ponadto wpływa korzystnie na poziom cholesterolu oraz pobudza wydzielanie soku trawiennego i regenerację wszystkich tkanek.

• Szczególnie polecana jako zioło wzmacniające dla rekonwalescentów i sportowców.

• Kozieradka poprawia apetyt oraz przyczynia się do podniesienia naturalnego poziomu testosteronu w organizmie.

Opakowanie

Produkt zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie

Jako przyprawa kozieradka stosowana jest głównie w kuchni hinduskiej oraz tajlandzkiej. Jej nasion używa się przede wszystkim do przygotowania zalew do marynat, proszku curry, makaronów, żółtego sera, różnego rodzaju zup i sosów, pieczywa i potraw mięsnych. Używana jest również jako dodatek do innych mieszanek ziołowych.

Zewnętrznie: nasiona rozdrobnić, wymieszać z wodą na pastę, ogrzać i nanieść na płótno. Tak przygotowane ciepłe okłady (kataplazmy) przykładać na chore miejsca 2-3 razy dziennie;

Wewnętrznie: łyżkę nasion zalać szklanką wody, gotować 15 min., przecedzić, odwar pić 2-3 razy dziennie.

 

Kraj pochodzenia: Indie