Imbir Mielony 250g Piątnica

Skład:

imbir mielony

Kraj pochodzenia:

Peru/ Niegeria/ Hiszpania

6.70 PLN
Cena w punktach: 67 punkt
Punkty bonusowe: 2 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Przyprawą jest zmielone kłącze wieloletniej rośliny uprawianej w Azji, Afryce, Australii i na Karaibach. Ma mocny, nieco cytrynowy zapach i silnie korzennym, palący, lekko gorzkim smak.

Imbir znany jest na całym świecie i jest powszechnie stosowany np. w kuchni azjatyckiej, karaibskiej... jako dodatek do ciast, pierników i herbatników. Jest składnikiem dobrze znanej przyprawy curry. Oprócz tradycyjnego imbiru znany jest również jako marynowany, kandyzowany, w kłączu i mielony.

Opakowanie:

Imbir zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Imbir ma zastosowanie do wyrobu niektórych wędlin i likierów. Słynne są pierniczki, ciasteczka i chleby imbirowe, znakomite są herbaty oraz popularne piwo imbirowe. Imbiru dodaje się również do wielu innych potraw, np. do sałatek owocowych, marmolad, rosołu z kury, sosów, pasztetu i flaków. Uszlachetnia też bardzo kwaśne mleko i chłodniki przyrządzane na podstawie zsiadłego mleka lub kefiru. Można go dodawać do czerwonej kapusty, wszelkich pikantnych potraw z mięsa wieprzowego oraz do sosów ziołowych i owocowych, w których skład wchodzi wino. Imbir ma także duże zastosowanie przy wyrobie gatunkowych napojów alkoholowych. Jest on ważnym składnikiem proszku curry i wielu innych mieszanek. Dodaje się go do herbatników, puddingów, pikli, a także wielu azjatyckich dań z warzyw. Służy do aromatyzowania kompotów, grzanego wina oraz piwa. Jest dodawany także do marynat z dyni i ogórków.