Charakterystyka:
Czarnuszka nazywana jest czarnym kminem, a także „złotem Faraonów”, pochodzi z Europy Południowej i Azji Zachodniej. Przyprawę stanową czarne nasionka mające charakterystyczny smak-słodkawy, ale ostry i lekko palący oraz swoisty zapach. Aby uwydatnić jej specyficzny smak należy ja uprażyć.
Opakowanie:
Produkt zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.
Zastosowanie:
Czarnuszkę można wykorzystać jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego oraz innych wypieków,nasiona służą przede wszystkim do posypywania wypieków, które wspaniale wzbogacają smak pieczywa, można jej używać do spodów do pizzy. Używana jest również do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako składnik mieszanek przyprawowych oraz środek ziołoleczniczy a także w niewielkim zakresie do produkcji olejku eterycznego. Doprawia się nią również: ziemniaki, jogurt, twaróg, zapiekanki, przetwory warzywne, marynaty oraz surówki. Czarnuszka poprawia smak tłustych potraw szczególnie baraninę i jagnięcinę.
Działanie:
O czarnuszce często mówi się, że leczy wszystko prócz śmierci. Jej zasługi dla ludzkiego zdrowia są trudne do przewartościowania.
Czarnuszka oddziaływuje wyjątkowo pozytywnie na podstawowe układy organizmu:
- układ trawienny (jama ustna, przełyk, żołądek, trzustka, wątroba, jelita),
- układ krążenia krwi i limfy,
- układ oddechowy (nos, gardło, krtań, płuca),
- układ mięśniowo-szkieletowy (mięśnie, kości, stawy, więzadła, ścięgna),
- układ moczowy (nerki, moczowody, pęcherz),
- narządy zmysłów (wzrok, słuch, smak, dotyk),
- układ immunologiczny
Kraj pochodzenia: Polska (w zależności od dostawy)