Czarnuszka Ziarno 225g Słoik Piątnica

Skład:

czarnuszka

6.50 PLN
Cena w punktach: 65 punkt
Punkty bonusowe: 2 punkty
722-5
W magazynie
+

Charakterystyka:

Czarnuszka nazywana jest czarnym kminem, a także „złotem Faraonów”, pochodzi z Europy Południowej i Azji Zachodniej. Przyprawę stanową czarne nasionka mające charakterystyczny smak-słodkawy, ale ostry i lekko palący oraz swoisty zapach. Aby uwydatnić jej specyficzny smak należy ja uprażyć.

Opakowanie:

Produkt  zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.


Zastosowanie:

Czarnuszkę można wykorzystać jako dodatek do pieczywa pszennego i żytniego oraz innych wypieków,nasiona służą przede wszystkim do posypywania wypieków, które wspaniale wzbogacają smak pieczywa, można jej używać do spodów do pizzy. Używana jest również do przetworów warzywnych, do aromatyzowania wina, jako składnik mieszanek przyprawowych oraz środek ziołoleczniczy a także w niewielkim zakresie do produkcji olejku eterycznego. Doprawia się nią również: ziemniaki, jogurt, twaróg, zapiekanki, przetwory warzywne, marynaty oraz surówki. Czarnuszka poprawia smak tłustych potraw szczególnie baraninę i jagnięcinę.

 

Kraj pochodzenia: Polska (w zależności od dostawy)