Cynamon Cejloński Mielony Piątnica

2.99 PLN
Cena w punktach: 30 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
765-2
W magazynie
+

Cynamon cejloński mielony 

Niska zawartość kumaryny

Cynamon cejloński to najbardziej wykwintna i szlachetna z odmian cynamonu, która w porównaniu z popularnymi laskami cynamonu zawiera mniej kumaryny i jest nieco inny w smaku. Cynamon ten w zmielonej postaci ma jeszcze bardziej pudrową konsystencję i odrobinę inny kolor od cynamonu zwykłego. Jego cena jest wyższa, ale zalecany jest szczególnie tym, którzy spożywają cynamon w dużych ilościach (z uwagi na niską zawartość kumaryny nie mówi się o skutkach ubocznych jego spożywania w celach zdrowotnych). 

Cynemon w lecznictwie: ma właściwości redukujące tkankę tłuszczową, łagodzące przeziębienie, rozgrzewające i łagodzące bóle mięśni. Spożywanie 1/2 łyżeczki cynamonu dziennie obniża poziom złego cholesterolu (LDL) i poziomu cukru we krwi- polecany w profilaktyce i leczeniu cukrzycy. 

Zastosowanie:

Cynamon używany jest głównie do przyprawiania potraw słodkich, takich jak: zupy owocowe, kompoty, kisiele, galaretki, kremy, ciasta, twarogi, budynie, napoje mleczne. Jest niezbędnym dodatkiem do słodkich potraw z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego i ponczu. Niewielkie ilości cynamonu służą do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki. Do potraw dodawany jest zazwyczaj w końcowej fazie ich przygotowania.

Sposób przechowywania:
Przechowywać w suchym miejscu i temperaturze poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Informacje o alergenach:
Na terenie zakładu wykorzystywane są również sezam, migdały, produkty z dwutlenkiem siarki SO2, produkty zawierające gluten, różne orzechy. Pomimo dołożenia wszelkich starań nie można w 100% wykluczyć wystąpienia w produkcie śladowych ilości tych surowców.
Opakowania i znakowanie produktów:
  • nasze opakowania posiadają certyfikat PZH i są dopuszczone do kontaktu z żywnością,
  • każdy produkt posiada etykietę informującą o dacie przydatności do spożycia, kraju pochodzenia oraz jego składnikach.