Cynamon Laska Piątnica

3.80 PLN
Cena w punktach: 38 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
811-2
W magazynie
+

Charakterystyka:

Przyprawę stanowi wysuszona kora pochodząca z kilku gatunków drzewa cynamonowego, uprawianego w Azji Południowo-Wschodniej. Cynamon mielony posiada słodkawo-korzenny, lekko piekący smak oraz charakterystyczny, intensywny zapach i rdzawy kolor. Należy do najstarszych przypraw - w Chinach stosowano go już 2700 lat p.n.e. Jego późniejsza popularność w Europie, doprowadziła do prawdziwych walk handlowych pomiędzy krajami, sprowadzającymi przyprawy na kontynent.

Opakowanie:

Cynamon zapakowany jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Kraj pochodzenia:
Indonezja(w zależności od dostawy)

Zastosowanie:

Cynamon używany jest głównie do przyprawiania potraw słodkich, takich jak: zupy owocowe, kompoty, kisiele, galaretki, kremy, ciasta, twarogi, budynie, napoje mleczne. Jest niezbędnym dodatkiem do słodkich potraw z ryżu, pieczonych jabłek, wina grzanego i ponczu. Niewielkie ilości cynamonu służą do aromatyzowania gulaszu, baraniny, gotowanych ryb i szynki. Do potraw dodawany jest zazwyczaj w końcowej fazie ich przygotowania.