Curry 850g Piątnica

Skład:

kurkuma, kozieradka, kmin rzymski, sól, liść laurowy, papryka cayenne, trifla, czosnek, kolendra, goździk, pieprz czarny, kardamon, imbir, cynamon, koper włoski

 

Kraj pochodzenia: Indie

 

17.00 PLN
Cena w punktach: 170 punkt
Punkty bonusowe: 4 punkty
716-1
W magazynie
+
Charakterystyka:
Curry należy do głównych "przypraw" kuchni indyjskiej, ale tak naprawdę stanowi nazwę potraw z warzyw, ryb lub mięsa w pikantnym sosie. Sama potrawa znana jest pod tą nazwą w wielu krajach południowo-wschodniej Azji. Nazwa pochodzi od tamilskiego "kari" a dosłownie znaczy "warzywa". Współcześnie w Europie curry kojarzy się bardziej z gotową mieszanką odpowiednich sproszkowanych przypraw. Istnieje wiele odmian curry, różnicę w smaku lub barwę zawdzięczamy odpowiedniemu doborowi kompozycji przypraw w zależności od regionu z jakiego mieszanka pochodzi oraz osobistych upodobań wytwórcy. Klasyczna curry indyjska jest łagodna w smaku i samej mieszance nadaje żółty kolor. Najważniejsze składniki mieszanki: kurkuma, imbir, pieprz, kolendra, kmin rzymski i chili.
 
Opakowanie:
Produkt  zapakowany jest w plastikowy wygodny pojemnik z zakrętką dwuczęściową umożliwiającą posypywanie lub nabranie produktu na łyżeczkę. Opakowanie posiada atest spożywczy i jest oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Kraj pochodzenia:
Polska, Indie (w zależności od dostawy)
 
Zastosowanie:
Curry używamy do potraw z białych mięs (drobiu), a także wieprzowiny, baraniny, warzyw (w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej), jaj oraz pomidorów i ryb, a szczególnie do ryżu oraz sosów, gdyż nadaje potrawom apetyczny złocisty kolor.
 
UWAGA przyprawa bardzo wrażliwa na działanie światła i wilgoci.
 
Skład:
gorczyca, kolendra, kurkuma, imbir, kozieradka, koper, pieprz czarny, chilli