Kasza Manna Luksusowa 5 kg Piątnica

21.99 PLN
Cena w punktach: 220 punkt
Punkty bonusowe: 5 punkt
W magazynie
+
Nasz rabat ilościowy:
Ilość 5+ 10+
Cena 21.55 PLN 21.11 PLN

Charakterystyka:

Produkt otrzymywany z przemiału oczyszczonego ziarna pszenicy. Występuje w postaci drobnych ziarenek, barwy białej lub kremowej. Zawiera wiele składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Posiada dużą wartość odżywczą, dlatego też stanowi podstawowy produkt w żywieniu niemowląt. Jest łatwa i szybka w przyrządzaniu, można sporządzać z niej kleiki podawane cierpiącym na choroby przewodu pokarmowego, wątroby, dróg żółciowych, nerek oraz rekonwalescentom po operacjach. Kasza manna jest lekkostrawna, produkt zawiera gluten.

Opakowanie:

Torba foliowa zgrzewana

Zastosowanie:

Kaszę mannę można przygotować jako samodzielną potrawę (np. zupę mleczną, budyń, leguminę) lub jako środek zagęszczający (wiążący) do ciast, zup, przetworów mięsnych. Czasami stosowana jest zamiennie z bułką tartą do posypywania brzegów formy do ciasta, bądź zamiennie z makaronem jako dodatek do zup.

Aby przygotować kaszę mannę, należy odpowiednią ilość kaszy manny wsypać do wrzącego mleka lub wody, gotować 3-5 minut cały czas mieszając, aż zgęstnieje. Dosłodzić do smaku. Zalecane proporcje:

  • - płynna - 1 łyżeczka kaszy na 100 ml płynu

  • - gęsta - 2 łyżeczki kaszy na 100 ml

 

 

Kraj pochodzenia: Polska