Kasza Gryczana Prażona 5 kg Piątnica

36.00 PLN
Cena w punktach: 360 punkt
Punkty bonusowe: 9 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

Kasza gryczana to najzdrowsza ze wszystkich kasz. Wyrabiana jest tylko z gryki wysokiej jakości pochodzącej od najlepszych plantatorów w Polsce. Gryka poddana jest procesowi prażenia, co pozbawia ziarno jedynie jej okrywy. Doskonale nadaje się dla osób na dietach odchudzających, gdyż proces trawienia i wchłaniania kaszy odbywa się powoli, dzięki czemu dłużej nie odczuwa się głodu. Dostarcza przy tym dużo magnezu, żelaza, potasu, witaminy E, lecytyny. I lekkostrawnego białka. Wpływa też korzystnie na stan naczyń krwionośnych i zapobiega rozwojowi cukrzycy. Nie powoduje alergii, jest produktem bezglutenowym.

Opakowanie:

Torba pfoliowa zgrzewana.

Zastosowanie:

Ugotowana na sypko stanowi niezastąpiony dodatek do wszelkiego rodzaju zrazów, sosów i pieczeni. Używa się jej także do faszerowania drobiu i wyrobu kaszanki.

Kaszę gryczaną gotuje się w wodzie lub mleku w stosunku objętościowym 1:2, dodając łyżeczkę tłuszczu na szklankę kaszy, co zapobiega sklejaniu się ziarenek. Przed rozpoczęciem gotowania kaszę należy dokładnie wypłukać, najlepiej w ciepłej wodzie. Gotowanie kaszy gryczanej prażonej na wolnym ogniu trwa od 15 do 20 minut.  

 

Kraj pochodzenia: Polska