Orzechy Brazylijskie Łamane - Piątnica

Skład:

orzechy brazylijskie łamane

Kraj pochodzenia:

Boliwia

23.90 PLN
Cena w punktach: 239 punkt
Punkty bonusowe: 6 punkt
W magazynie
+
Nasz rabat ilościowy:
Ilość 5+ 10+
Cena 23.42 PLN 22.94 PLN

Charakterystyka:

Orzechy brazylijskie zwane są także orzeszkami para (od regionu Pará w Brazylii) i rosną na jednych z najwyższych drzew w puszczy amazońskiej. Pokryte twardą i cienką łupiną dojrzewają w zdrewniałych owocniach zawierających 18-24 orzechów. Drzewa orzesznicy brazylijskiej występują w tropikalnych lasach nad Amazonką - Brazylia, Peru - oraz w Boliwii.

Opakowanie:

Orzechy brazylijskie zapakowana jest w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą  i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Świeże, wyłuskane orzechy można zjadać na surowo lub wykorzystywać jako wartościowy dodatek do sałatek owocowych czy deski serów. Sparzone i posiekane mogą być użyte do wypieku ciast, keksów oraz przyrządzania farszy.

Działanie:

  • Orzechy brazylijskie są bogactwem witamin E oraz B1. Dostarczają organizmowi niezbędnych minerałów w postaci: magnezu, fosforu, miedzi, potasu, żelaza, czy też wapnia.

  • Specyficzny skład tłuszczów w orzechach sprawia, że spożywanie ich ma wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego, ciśnienie krwi, poziom cholesterolu oraz wzmacnia układ odpornościowy.

  • Z zawartością tłuszczów ściśle wiąże się obecność witaminy E - przeciwutleniacza zapobiegającego degradacji komórek.

  • Orzechy brazylijskie są osobliwością wśród produktów spożywczych pod względem zawartości selenu wykazującego własności przeciwutleniające, ściśle wiążące się z antynowotworowymi.

  • Orzechy brazylijskie są względu na znaczną zawartość cynku, polecane są między innymi dla osób nadużywających alkoholu (cynk wzmaga działanie dehydrogenazy alkoholowej), cierpiących na cukrzycę, po zabiegach operacyjnych i oparzeniach oraz w przewlekłym stresie.

 

Wartości odżywcze w 100g

 

Wartość energetyczna w 100 g:

656,00 kcal

Białko w 100 g:

14,00 g

Węglowodany w 100 g:

4,00 g

Tłuszcz w 100 g:

66,00 g