Pestki Moreli Słodkie Piątnica

Skład:

pestki(jądra) moreli słodkie

Kraj pochodzenia:

Turcja

3.50 PLN
Cena w punktach: 35 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

Pestki moreli swym kształtem i delikatnym smakiem przypominają migdały. Słodkie pestki moreli nie są przy suszeniu podgrzewane, dlatego zachowują jakość surowych orzechów. Niektóre z nich mają lekko kwaskowy posmak. Pestki moreli znane są z tego, że zawierają amigdalinę zwaną czasem „witaminąB17”. Pestki słodkie zawierają mniej witaminy B17 niż pestki gorzkie. Przez znawców zwane są morelowymi migdałami, gdyż w smaku przypominają właśnie orzech migdałowca.

Opakowanie:

Pestki moreli zapakowane są w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

UWAGA!!!

Zalecana dawka dzienna spożycia przez normy UE to 2-4 pestek dziennie! W profilaktyce antyrakowej zaleca się zjadanie jednej pestki na 4,5 kg masy ciała, czyli mężczyzna ważący 80 kg może zjeść nawet 18 pestek dziennie. Niektóre źródła podają, że w czasie leczenia raka ilość pestek można zwiększyć nawet do 100 dziennie. Sama tabletka zawierająca Amigdalinę 500 mg ma zawartość witaminy B17 w ilości jaką zawiera ponad 100 pestek. Ilość amigdaliny w pestkach słodkich jest trochę mniejsza niż w pestkach gorzkich, jednak są one znacznie przyjemniejsze w smaku. Często występują w przepisach kulinarnych m.in. na dżem morelowy, marcepan, włoskie ciasteczka cantuccini jak również likier Amaretto. Są również znakomitą przekąską. Idealnie sprawdzają się jako dodatek do musli, ciast i deserów.


 

Wartości odżywcze w 100g

 

Wartość energetyczna w 100 g:

640,00 kcal

Białko w 100 g:

18,60 g

Węglowodany w 100 g:

16,90 g

Tłuszcz w 100 g:

54,20 g