Pestki Moreli Gorzkie Piątnica

Skład:

pestki(jądra) moreli gorzkie

Kraj pochodzenia:

Turcja

3.90 PLN
Cena w punktach: 39 punkt
Punkty bonusowe: 1 punkt
W magazynie
+

Charakterystyka:

Gorzkie jądra pestek moreli pochodzą z dzikich odmian drzew morelowych. Wyselekcjonowane owoce zbierane są ręcznie. Jądra pestek moreli dostarczają wiele minerałów a szczególnie dużo magnezu. Nasiona zawierają poza tym – amigdalinę (znaną też pod nazwą amygdalin, letril, laetrile i amygdalina). Oprócz B17 są źródłem takich składników jak witamina B15 - kwas pangamow i kwas salicylowy.

Opakowanie:

Pestki moreli zapakowane są w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

UWAGA!
Maksymalna dzienna ilość spożycia według UE to 2-4 jądra moreli. Nie należy przekraczać tej ilości. Gorzkie jądra pestki moreli zawierają kwas cyjanowodorowy, który może prowadzić do zatruć w przypadku przekroczenia dziennego spożycia. Przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Pestki moreli gorzkiej można mielić i używać ich do różnych potraw(zimnych lub lekko ciepłych), dodawać do koktajli czy dżemów własnej roboty.

Pestki stosuje się również w formie kompresów:

  • pestki mielimy, wkładamy do nasączonej wodą waty lub gazy i przykładamy w miejsca zaatakowane przez komórki nowotworowe, jak guzy namacalne palcem, tuż pod skórą. Nie stosujemy na otwarte rany i jeśli wystąpi alergia skórna.

 

 

Wartości odżywcze w 100g

 

Wartość energetyczna w 100 g:

500,00 kcal

Białko w 100 g:

25,00 g

Węglowodany w 100 g:

35,00 g

Tłuszcz w 100 g:

50,00 g