Orzechy Laskowe Łuskane Piątnica

Skład:

orzech laskowy łuskany

Kraj pochodzenia:

Polska

6.50 PLN
Cena w punktach: 65 punkt
Punkty bonusowe: 2 punkty
W magazynie
+

Charakterystyka:

Orzech laskowy również znany jako leszczyna, należy do rodziny brzozowatych (Corylaceae). Nazwa Crylus – Leszczyna pochodzi od greckiego słowa Korys, które oznacza kask albo kaptur i nawiązuje do kształtu łuski, która okrywa orzech.

Istnieją dwa gatunki leszczyny tubylczych, które pochodzą z Ameryki Północnej. Leszczyna amerykańska, która pochodzi ze wschodu i leszczyna z północnego zachodu, znad Oceanu Spokojnego. Obie są małymi, odpornymi, krzaczastymi drzewami lub krzakami.

Leszczyna europejska jest głównym przedmiotem handlu i została wykorzystana do stworzenia sadów w Oregonie i Waszyngtonie. Jedynym innym gatunkiem leszczyny, której orzechy są zdatne do konsumpcji przez ludzi jest C. maxima. Jest to wysokie drzewo rodzime dla południowej Europy i Turcji.

Opakowanie:

Orzechy laskowe zapakowane są w torebki foliowe, zgrzewane z atestem spożywczym oznaczone etykietą z nazwą, składem i datą ważności. Gwarancja zachowania świeżości na dłużej.

Zastosowanie:

Orzechy to nieodłączny składnik ciast oraz element dekoracji deserów. Wykorzystywane są również do podkreślenia smaku wielu potraw wytrawnych.

 

Wartości odżywcze w 100g

 

Wartość energetyczna w 100 g:

628,00 kcal

Białko w 100 g:

15,00 g

Węglowodany w 100 g:

16,70 g

Tłuszcz w 100 g:

60,70 g