Kwas Hialuronowy 3% 30ml Serum

Kwas Hialuronowy 30ml

Trójaktywny kwas hialuronowy o stężeniu 3%

Buteleczka farmaceutyczna z ciemnego szkła- precyzyjna pipeta 

16.99 PLN
Cena w punktach: 170 punkt
Punkty bonusowe: 4 punkty
W magazynie
+

Kwas hialuronowy 30 ml

Trójaktywny kwas hialuronowy o stężeniu 3%

Buteleczka farmaceutyczna z ciemnego szkła z precyzyjną pipetą

Potrójny kwas hialuronowy w postaci roztworu o konsystencji żelu, tworzą trzy rodzaje kwasu HA o różnej masie cząsteczkowej:

  • Wielkocząsteczkowy HMW - wytwarza na powierzchni skóry delikatny, ochronny film, który zatrzymuje wilgoć oraz podnosi poziom nawilżenia warstwy rogowej naskórka. Jego właściwości powodują, że skóra jest jedwabista, miękka i gładka.
  • Małocząsteczkowy LMW - kwas ten wnika w warstwę rogową wykazując działanie nawilżające. Podwyższa przenikanie substancji czynnych, ochrania włókna kolagenowe, zapobiegając utracie elastyczności oraz jędrności skóry.
  • Ultraniskocząsteczkowy SLMW - kwas ten przenika przez warstwę rogową naskórka docierając do skóry właściwej. Długotrwale nawilża, utrzymując się nawet po oczyszczeniu skóry (jest odporny na działanie detergentów zawartych w kosmetykach do twarzy).

Połączenie trzech typów kwasów (HMW, LMW, SLMW) hialuronowych uzupełnia się wzajemnie i wzmacnia swoje działanie.

Wraz z wiekiem zawartość HA w skórze zmniejsza się, co jest jedną z głównych przyczyn zmian zawartości wody w skórze. Wraz ze zmniejszającą się zawartością HA w skórze włókna kolagenowe ulegają uszkodzeniu - co w efekcie prowadzi do charakterystycznych zmian starczych w wyglądzie skóry.

 

Stosowanie:

  • Na skórę: dwa razy dziennie delikatnie wmasować lub wklepać opuszkami palców w miejsca narażone na powstanie zmarszczek oraz wysuszenia. Następnie zaleca się dodatkowo wmasować niewielką ilość olejku np. arganowego lub kremu
  • Polecanym rozwiązaniem jest dodanie kilku kropel kwasu hialuronowego do ulubionego kremu lub balsamu, co znacznie wzbogaci jego podstawowy skład
  • Na włosy: Po umyciu, jako serum. Stosować na suche włosy z tendencją do rozdwajanie się końcówek Po zastosowaniu nie należy spłukiwać włosów

Kwas hialuronowy jest bardzo prosty w stosowaniu, a pierwsze efekty można zauważyć po 15-20 dniach regularnego stosowania.